رفتن به مطلب

چگونه عملیات انبار روی سود و زیان تاثیر می گذارد؟


admin
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

چگونه عملیات انبار روی سود و زیان تاثیر می گذارد؟

عملیات انبار ثبت کرده ایم اما روی سود و زیان تاثیر گذاشته چه کنیم که این اتفاق نیوفتد؟
راه حل:

وقتی شما صفحه عملیات انبار را باز میکنید پایین صفحه چند دکمه وجود دارد

1.jpg.3d2ac68d6b349e4c4864788818d30334.jpg
  • تبدیل به قیمت خرید پیش فرض:


قیمت خرید (ارزش ریالی) کالاهای انتقالی را تبدیل میکند به قیمت خرید پیش فرضی که در تعریف کالا تنظیم کرده اید. پس اگر این کالاها را به قیمت بالاتر از قیمت خرید در تعریف کالا خریده باشید با این عملیات ارزش ریالی کالا کاهش می یابد پس در محاسبه سود و زیان، زیان در نظر گرفته خواهد شد و اگر به قیمت کمتر خریداری کرده اید وضعیت بالعکس خواهد شد (محاسبه اینکه کدام کالا به چه قیمتی خریداری شده به روش fifo محاسبه می شود)

  • تبدیل به آخرین خرید:


::: این روش مناسب زمانی است که میخواهیم به کالاها سود خواب در انبار تعلق بگیرد.
قیمت خرید (ارزش ریالی) کالاهای انتقالی را تبدیل میکند به قیمت آخرین خرید. پس اگر این کالاها را به قیمت پایین تر از قیمت آخرین خرید، خریده باشید با این عملیات ارزش ریالی کالا افزایش می یابد پس در محاسبه سود و زیان، سود محاسبه خواهد شد و اگر به قیمت بیشتر خریداری کرده اید وضعیت بالعکس خواهد شد (محاسبه اینکه کدام کالا به چه قیمتی خریداری شده به روش fifo محاسبه می شود)

  • خرید بر اساس fifo :


در این روش قیمت خرید کالاهای انتقالی دقیقا برابر میشود با همان خریدی که در واقعیت برایشان اتفاق افتاده. یعنی ارزش ریالی کالاهای انتقالی هیچ تغییری نمی کند بنابراین در محاسبه سود و زیان هم نه سودی در نظر گرفته می شود و نه زیانی پیش می اید. (محاسبه اینکه کدام کالا به چه قیمتی خریداری شده به روش fifo محاسبه می شود)

با توجه به توضیحات فوق الذکر اگر میخواهید با انتقال کالاها، سود و زیانی در نظر گرفته نشود قبل از ثبت نهایی دکمه "خرید بر اساس fifo" را انتخاب کنید.
توجه کنید که در حال حاضر (پرنس ورژن 5.86) عملیات انبار قابل ویرایش و حذف نیست. پس لطفا قبل از انتقال های مهم، حتما بک اپ تهیه کنید و دقت لازم را مبذول دارید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لطفا برای ارسال دیدگاه وارد شوید

شما بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید می توانید دیدگاهی ارسال کنیدورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...