اطلاعیه

بستن
هنوز اعلام نشده است.

سرور گیت لب چیست؟

بستن
X
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • سرور گیت لب چیست؟

  نرم افزار گیت که یک نرم افزار کنترل نسخه است، به شما کمک خواهد کرد که به راحتی کنترل نسخه های تغییر یافته پروژه را در دست داشته باشید روی پلت فرم های مشهوری همچون گیت هاب و گیت لب پیاده سازی شده است. البته با وجود مهاجرت این دو پلتفرم به فضای ابری گوگل و تحریم ایران توسط گوگل، یکی از راه های دسترسی به تکنولوژی گیت لب، ثبت اکانت جدید با IP غیر ایرانی است. در این روش نه تنها IP شما بلکه نام و ایمیلتان هم باید غیر ایرانی باشد. این روش با تهیه سرور مجازی ممکن خواهد بود. گروه وب پویان برای شما کاربران عزیز سرور گیت لب را پیشنهاد میکند که این سرور گیت لب روی سرور مجازی لینوکس ساخته خواهد شد.

  در صورتی که شما یک گروه برنامه نویسی هستید که هر کدام از شما در نوشتن بخشی از پروژه مشارکت دارید، نرم افزار گیت برای گروه شما بسیار کارآمد است. این نرم افزار یک نرم افزار متن باز است که در ابتدا فقط برای پروژه های برنامه نویسی استفاده می شد اما اکنون می توانید برای در دست داشتن کنترل تغییر نسخه هر فایلی از آن استفاده کنید.

  سیستم های کنترل نسخه دو نوع هستند، یکی سیستم کنترل نسخه متمرکز، یکی سیستم کنترل نسخه توزیع شده. با سیستم های کنترل نسخه متمرکز، شما یک نسخه “مرکزی” از پروژه خود در سرور دارید و تغییرات خود را در این نسخه مرکزی انجام می دهید. شما فایل های مورد نیاز خود را برداشت یا به اصطلاح pull می کنید، اما هرگز نسخه کامل پروژه خود را به صورت محلی ندارید. برخی از رایج ترین سیستم های کنترل نسخه متمرکز Subversion و Perforce هستند.

  با سیستم های کنترل نسخه توزیع شده (DVCS)، برای ذخیره تمام نسخه های فایل های یک پروژه، تنها به یک سرور مرکزی اعتماد نمی کنید. در عوض ، شما یک نسخه از یک مخزن را به صورت محلی شبیه سازی می کنید تا تاریخچه کامل پروژه را داشته باشید. دو سیستم کنترل نسخه توزیع شده رایج گیت و Mercurial هستند.
  منبع: https://webpouyan.com/%d8%b3%d8%b1%d...c%d8%b3%d8%aa/
پردازش ...
X